• Համահայկական բժշկական համաշխարհային կոնգրես
Armenian Medical World Congress 2027-ը պարզապես միջոցառում չէ․ այն հայ բժշկագիտական միտքը մեկ հարթակում համախմբող ամենախոշոր մասնագիտական հավաքն է, որը 2027 թվականի հուլիսի 8–10-ը Երևանում միավորելու է աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանած անվանի բժիշկ-գիտնականների, հետազոտողների, դասախոսների, կլինիկական մասնագետների և սովորողների։
Համաժողովը ժամանակակից բժշկագիտության ձեռքբերումներն ու հնարավորությունները ներկայացնելու, ոլորտի առկա մարտահրավերները քննարկելու և ապագայի զարգացման ուղիները համատեղ ուրվագծելու կարևոր նախաձեռնություն է։
Այն կդառնա գիտելիքի, փորձի և նորարարական գաղափարների փոխանակման, միջազգային մասնագիտական համագործակցության ընդլայնման և հայ բժշկական մտքի ներուժը համաշխարհային հարթակում ներկայացնելու բացառիկ հնարավորություն։
Այսպիսով, կհանդիպենք 2027 թվականի հուլիսին Երևանում՝ վայելելու երևանյան ջերմությունը, բժշկական համալսարանի հյուրընկալությունը, կիսելու լավագույն փորձը, նոր գաղափարներն ու անմոռանալի տպավորությունները։

• Всемирно-армянский медицинский мировой конгресс 2027, Ереван
Всемирно-армянский медицинский мировой конгресс Армении 2027 — это не просто мероприятие: это крупнейшее профессиональное собрание армянской медицинской мысли на одной площадке, которое объединит известных ученых-медиков, исследователей, преподавателей, клинических специалистов и студентов из разных стран мира в Ереване 8-10 июля 2027 года.
Конференция является важной инициативой для представления достижений и возможностей современной медицинской науки, обсуждения текущих вызовов в этой области и совместного определения путей будущего развития.
Конгресс станет уникальной возможностью для обмена знаниями, опытом и инновационными идеями, расширения международного профессионального сотрудничества и представления потенциала армянской медицинской мысли на мировой арене.
Итак, давайте встретимся в Ереване в июле 2027 года, чтобы насладиться теплом города, гостеприимством Медицинского университета, поделиться лучшими практиками, новыми идеями и незабываемыми впечатлениями.